Jdi na obsah Jdi na menu
 


Inu začněme první kampaní...

1. The Quest - Královna

mise první

podmínky:

 • shromážděte 100 rolníků
 • shromážděte 25 pěšáků
 • obsaďte tvrz
 • Isabela musí přežít

Procházka po cestě je spojená s výukou a základním ovládáním hry. Přejděte prostě od severu  k jihu a posbírejte vše, co se dá. . Dále najdete stavby, ve kterých si můžete najmout vojáky. Na konci mise by měl mít váš hrdina Level 4.

 mise druhá

podmínky:

 • Obsaďte Strongbow během prvního týdne
 • shromážděte 100 lučištníků
 • obsaďte Aswood
 • Isabela musí přežít

Na začátku máte možnost si vybrat prémii a doporučuji si vzít Rolníky. Ti vám během několika dnů přinesou víc, než je peněžní bonus a případně pomohou v boji. Vydejte se po cestě až k pozorovatelně a ta vám odkryje hrad , který dobijte. Je špatně chráněn a tak není problém ho získat se základní armádou. Hrad se nedá moc rozvíjet a nejde najmout ani žádného dalšího hrdinu. Postupujte proto postupně k druhému hradu a sbírejte bonusy a armádu. Dejte si jen pozor, abyste Isabelu dostali do Levelu 12 a pak získejte Aswood (hrad 2) a vítězství je vaše.

 Mise třetí

podmínky:

 • vyčistěte kraj od zvědů
 • postavte bojovou arénu a vylepšete jí
 • zničte nepřátelskou armádu
 • Isabela musí přežít

Na začátku si vezměte rudu, protože té je opravdu nedostatek. Naproti tomu rolnických polí je dostatek a tím si zajistíte docela dobrý příjem. Pro tyto účely si najměte ještě jednoho hrdinu a s ním pole objíždějte a verbujte sedláky. Poté co obsadíte hrad , začněte systematicky procházet jeho okolí a likvidovat pekelné zvědy. Poslední je pak v na severovýchodě  a zde je v záloze i nepřátelská armáda, kterou musíte zlikvidovat. Maximální level pro Isabelu je 18.

 Mise čtvrtá

podmínky:

 • zmocněte se Brightwoodu
 • setkejte se s Alaromovou armádou
 • vylepší v Brightwoodu věž kouzel
 • navštivte věštce - slepého bratra
 • nalezněte boty levitace
 • Isabela musí přežít

Při zahájení si vyberte střelce. Vydejte se cestou na severozápad a cestou navštivte užitečné stavby. U vody cestu opusťte a dojděte na prostranství , kde je věž lukostřelců a od ní na západ je věž, ve které vylepšíte všechny jednotky. Vraťte se na cestu a dojděte až k hradu  který získejte. Poté se podívejte směrem na západ a dojděte až na zničený most. Teď máte chvíli čas, tak prozkoumejte okolí hradu. Získáte tak prostředky a vylepšete ve městě magickou věž kouzel na třetí úroveň. Poté jděte navštívit věštce , který je v chatrči na jihozápadě od města. Dovíte se, že si musíte sehnat boty kterými přejdete přes vodu a ty se nacházejí v podzemí. Vyberte si vchod na jihu  a v podzemí se dejte na severovýchod a dojděte až do Krypty, pozor je docela dobře chráněná. Poté co získáte boty si je obujte (v případě že nemá hrdina jiné se obují automaticky) a dojděte k mostu . Zde je vstup do vody a tak do ní vejděte. Na překonání řeky potřebujete celý den!! Poté, co přejdete řeku, pokračujte dál na západ a Isabela by měla v tomto okamžiku mít level 22.

Mise pátá

podmínky:

 • do týdne získejte město
 • zachraňte Isabelu a obsaďte Dunmoor
 • postavte v Dunmooru Elrathovu hlídku
 • vyšlete Godrika k Nikolajovi
 • Doručte zprávu Nikolajovi
 • Isabela a Godrik musí přežít

Poslední mise kampaně za lidi začíná standardně. Vydejte se směrem k hradu (1) a po cestě se podívejte do stavby Vojenské stanoviště. Jsou zde nějaké jednotky a s jejich pomocí už nebude těžké dobít Dunmoor . Po jeho dobytí se dejte okamžitě vpravo za hrad. Zde je vězení, ve kterém je Isabela. Tu osvoboďte a toto všechno musíte stihnout do konce týdne. Od tohoto okamžiku se připravte na pravidelné týdenní útoky na váš hrad. Problém hlavně ze začátku je v tom, že vidíte malé okolí hradu a tak se od něj nevzdalujte moc daleko a mapu odkrývejte postupně v kruhu. Tím si zajistíte, že se stačíte v případě nutnosti vrátit k obraně, doporučuji si hru průběžně ukládat. Útoky přímo na hrad přestanou, až budete hodně silní. Pak protivník nezaútočí na hrad a začne obsazovat vaše doly. Pak budete muset vyrazit za ním a zničit ho. Až bude mapa dostatečně odkrytá, navštivte všechny tři obelisky  a tím odkryjete tajnou mapu, která ukazuje, kde je zakopaná Ashinia slza. Tu musíte Isabelou vykopat, ale pamatujte si, že na kopání potřebujete celý den a to znamená, že se ten den nesmíte pohnout. Slzu po vykopání doneste do hradu a zde jí použijte. Zajistíte si tím dostatek peněz na vybudování silné armády a po vyzvání se vydejte s Godrikem na místo setkání . Budete mu muset dál většinu armády, protože bude procházet nepřátelským územím a hlavně na konci cesty musíte projít jižní bránou, která je chráněná. Je zde ještě severní brána a hrad protivníka. Ty jsou však velmi dobře střeženy a jejich obsazení není pro dokončení mise nutné. Projděte cestou až na její konec a další den je mise splněná.

 

2. The Cultist - Kultista

 

Mise první

podmínky:

 • Najděte cestu do Sheoghu.
 • Agrael musí přežít.

Na začátku si vyberte Pekelného oře, protože jde o jednotku pátého stupně a tu jen tak neseženete. S jejich pomocí si ihned postaru můžete dovolit napadnout Kněze u lesa a po jejich zlikvidování získat "Boty rychlé cesty" . Tím jste si zajistili úspěšné unikání před protivníky a dále navštivte kousek na Jihu mágovu chatrč, která vám odhalí vzdálení místa na mapě a od ní na západ je chatrč čaroděje, který vás naučí základní logistiku. Poté pokračujte ke středu mapy. Třetí den se objeví váš pronásledovatel, ale pomocí bot mu uniknete a dojděte si až k věži démonů  a odsud rychle do svatině , kam se schovejte. Teď začíná hra na honěnou. Máte omezený pohled na mapu a po ní se pohybují dva protivníci, které nepřemůžete. Vašim dalším místem bude svatině , do které je podle mne nejjednodušší se dostat cestou na jih a pak lesní cestou přímo na sever a jste v ní. Tím máte odkrytou větší část mapy a můžete lépe sledovat pohyb protivníka a ve vhodném okamžiku se dát do další svatině . Po dobu čekání na nejvhodnější okamžik můžete samozřejmě vyrážet do okolí a sbírat užitečné věci a nezapomínejte na to, že všechny armády pekla na povrchu se přidají na vaší stranu. V blízkosti poslední svatině je červený stan, který navštivte a poté na východě vstupte do portálu, který vás přenese ke vchodu do podzemí . V tomto okamžiku by měl mít váš hrdina 5. level. V podzemí seberte veškeré zlato a navštivte všechny budovy. Tím si zajistíte silnou armádu a hrdinu dostanete na 9. level. Skoro na konci cesty je velmi důležitá stavba. V ní si vylepšete celou armádu a vyjděte z podzemí na povrch . Za chvíli budete napadeni druhou jednotkou pekla a svedete závěrečný boj a hrdina získá 10. level..

 Mise druhá

podmínky:

 • Získej Grifí srdce.
 • Agrael musí přežít.

Vezměte si asi kouzlo "Přízračné síly" a můžete se pustit do závodu. V této misi platí, že se nikde nevracejte, neustupujte a vyhýbejte se jen silným střeleckým jednotkám. Já se tohoto pravidla tak úzkostlivě nedržel a šel jsem do všech bojů. Díky tomu měl hrdina po skončení skoro maximální 15. level. Po cestě jsou roztroušeny Mágovy chatrče, díky kterým si můžete kontrolovat místo protivníka a uprostřed mapy je stáj , u které jsem se zastavil a počkal na nový týden. Přes tuto zastávku jsem do cíle došel jako první. Skoro na konci cesty je "Pevnost na kopci" , kde si vylepšete všechny jednotky a můžete v klidu jít na modrého hrdinu. Poté, co ho porazíte budete okamžitě napadeni druhým hrdinou Pekla.

 Mise třetí

podmínky:

 • Překročit hranice.
 • Obsadit všechna Elfí města.
 • Porazit Gilraena.
 • Agrael musí přežít.

Podle všeho jedna z nejtěžších misí ve hře, která je ve verzi 1.1 trochu lehčí. Přesto jestliže jste nevěnovali dostatečnou pozornost dovednostem Pekla, může se stát, že jí nedohrajete. Pak zbývá ještě jedna možnost a tou je snížit si pro tuto misi obtížnost. Otázkou pak ale je, zda zvládnete další misi. Hrdina by měl mít na začátku level 15 a po dohrání mise level 24.
Na vašem území  jsou tři zdroje jednotek, ale vy se prozatím dostanete jen ke dvěma. Najměte proto co nejrychleji druhého hrdinu a tyto zdroje každý týden procházejte. S Agraelem projděte jednou "celou" vaší část území a vydejte se na východ k bráně. Přes tu se musíte probít a máte otevřen vchod na Elfí území (ve svém hradě nemusíte budovat obranu protože se mi nestalo, že by protivník napadl vaše město). Po cestě dojdete k hradu , který nechte na pokoji. Jakmile byste ho napadli, začne kruh druidů  každý týden vyvolávat na mapě Elfí jednotky. Ty jsou sice slabé a lehce je přemůžete, ale problém je v tom, že se tyto jednotky přidávají ke Gilreanovi a ten tím získá časem velmi početnou armádu. Proto si města nevšímejte a podívejte se na dva doly vlevo a na tři vpravo. Poté se vraťte do města  a doplňte armádu. V té době už byste snad měli mít možnost najmou paní Sukub a s doplněnou a vylepšenou armádou dojděte na planinu . Zde je pramen magické obnovy, který vám dá dvojnásobek magie a můžete jít získat klíč do chatrče oranžového klíčníka. Poté se opět vraťte na své území  a odemkněte bránu, která vám brání ke vstupu k poslednímu zdroji jednotek. Tím máte zajištěn přísun posil a protože byste v této době měli mít v hradu Věž kouzel čtvrté úrovně, nebudete se sem muset dlouho vracet a jednotky si budete na dálku průběžně k sobě přivolávat. Teď začíná správná naháněná. Musíte si zajistit příjem surovin a posílit armádu. Snažte se proto před Gilraenem utíkat a postupně obsazovat doly. Můžete si najmout ještě nějaké hrdiny na zmatení protivníka a na získávání dalších dolů. Agrael je už dost silný a s ostatními hrdiny si poradí. Až usoudíte, že jste připravení na útok na město, zaútočte na nějaké severní město . Armádu která zde je, nedávejte k sobě z důvodu morálky, ale použijte jí k obraně města. O ně během hry několikrát přijdete, ale základem je nenechat v hradě žádné jednoty, které by si protivník mohl najmout. Po získání prvního města (anebo ještě před tím) jděte zničit kruh Druidů  a tím znemožnit vyvolávání Elfích jednotek. Pak obsaďte druhé město  a nakonec poslední na jihu . O města budete postupně přicházet a znova je získávat, ale vaše síla by se pomalu měla zvedat a protivníkova zůstane skoro stejná. Vypadá to jednoduše, ale toto přetahování o města bude trvat dost dlouho. V okamžiku kdy budete na stejné síle, byste měli v nějakém městě zůstat a nechat Gilraena na vás zaútočit. S pomocí hradeb a věží je jednodušší vyhrát. Toto se mi však nikdy nepodařilo a musel jsem se naopak pustit do pronásledování. Gilraem se mi však schoval do nějakého města a bylo na mě toto město i s ním dobít. Nato už ale opravdu potřebujete silnou a výkonnou armádu. Po zabití protivníka a získání opětovně všech měst je mise u konce.

 Mise čtvrtá

podmínky:

 • Obsaďte Erewel.
 • Agrael musí přežít.
  • Obsaďte Vr-Nebyrzias.
  • Splň Drakův úkol.

Konečně se v této misi dostanete k městu Pekla, které můžete kompletně vystavět. Město je v podzemí a chvíli potrvá, než se k němu dostanete. Začínáte na povrchu vlevo dole a co nejrychleji obsaďte město Hallin . Vedle města je Magova chatrč, která vám ukáže další důležitá místa na mapě. V této misi víc než v jakékoliv jiné tyto chatrče navštěvujte a odkrývejte části mapy. Než se vydáte dál je, nutné si uvědomit, že po prvním dni začnou od Arraela dezertovat jednotky. V obsazeném městě se nedá najmout hrdina Hvozdu a tak se ihned vydejte do Putyky na severu. Zde si hrdinu najměte a jednotky k němu přesuňte. Společně pak postupujte na východ ke vchodu do podzemí .Před každým bojem si vezměte jednotky nazpátek a po boji je vraťte. Tím snížíte ztráty na minimum a můžete po cestě obsadit všechny doly. V podzemí se pak dejte co nejrychleji k hradu Vr-Nebyrzias  a obsaďte ho. Teď doplňte u Agraela co nejrychleji jednotky Pekla a s druhým hrdinou se vraťte do prvního města  a připravte se na obranu. Obě města byste měli vylepšovat stejnoměrně a posilovat oba hrdiny. S Agraelem se v podzemí moc nezdržujte a jděte zpátky na povrch. Zde je hodně dolů a ty postupně získejte. Najměte si minimálně ještě jednoho hrdinu a s jeho pomocí Agraela postupně zásobujte novými jednotkami Pekla. V další části se věnujte posilování armády a obsazení dvou dalších měst . Poté co je obsadíte, máte pod kontrolou již většinu dolů a vaše armáda je dostatečně silná na další postup. K poslednímu městu  se dostanete dvěma způsoby. První cesta  vede přes několik bran, které mají opravdu velkou obranu a není lehké je přemoct. Lepší cesta je proto podle mě podzemím přes bránu draků . V podzemí je i dost různých míst, kde se dá zvednout síla hrdiny a proto ho pořádně projděte. Až se dostanete k bráně draků , objeví se druhotný úkol a to přivést drakům oběť v podobě 100 lučištníků. Tento úkol není povinný a draky můžete klidně zlikvidovat. Doporučuji však pomocí jiného hrdiny lučištníky k drakům přivézt a tam je přemístit k Arraelovi, který je předá drakům. Tím se otevře cesta dál a vlevo za branou je většina staveb na zlepšení bojeschopnosti hrdiny. Východem se pak dostanete na povrch a můžete se vrhnout na poslední město. Pro tento poslední boj můžete zkombinovat nejlepší jednotky Hvozdu a Pekla a pak byste měli město získat bez větších problémů, i když morálka armády bude špatná. Level hrdiny po této misi není přímo dán a v případě že projdete i brány , měl by být na konci mise level hrdiny 28-29.

Mise pátá

podmínky:

 • Najdi Tieru.
 • Agrael musí přežít.

Mise je dost přímočará a díky tomu, že z lodě nejste schopni odhalovat zatemněné části mapy dostanete se jen tam kam vidíte. Proto navštivte všechna Magická oka  a hlavně nemačkejte [ESC] a nechte si mapu zobrazit. Na ostrovech se dále nachází dvě Pevnosti na kopci , pro vylepšení jednotek a na jednom jediném ostrově jsou dva zdroje jednotek . Podzemí slouží vlastně jen k propojení mezi ostrovy, ale i tak je pořádně prohledejte, protože zdrojů je málo. Po celé mapě se dá najít docela dost truhel a jejich využití je pouze na vás. Zkušenosti se hodí a peníze taky. Já se držel pravidla mít stále 20 000 na nákup a vylepšení jednotek a teprve potom jsem volil dát truhly na schopnosti. Cíl mise je na prostředním ostrově  a nemusíte vůbec projít zbytek mapy. Jakmile se vám tedy objeví vstup na tento ostrov, jděte na něj a zvažte, zda již máte dostatečnou armádu na poražení draků, kteří hlídají most. Jejich počet každým týdnem narůstá a tak procházejte ostatní ostrovy obezřetně a vyhýbejte se zbytečným bojům, ve kterých nic nezískáte. Nic víc se asi k postupu nedá dodat. Za zmínku snad jen stojí možnost nákupu mapy vodní plochy vpravo dole

 

 

 

 

3. The Necromancer - Nekromant

 Mise první

podmínky:

 • Dostaň se do Vigilu.
 • Vyhni se nepřátelským hlídkám.
 • Poraz armádu rebelů.
 • Markal musí přežít.

Tuto mapu již znáte a máte na ní stejný úkol jako prve. Hlídky které se pohybují relativně pomalu, vás nesmí dostihnout. Na startu si vezměte lučištníky a jděte k Mágově chatrči. Díky tomu můžete sledovat pohyb hlídek. Seberte truhlu a využijte ji na schopnosti. Jakmile budete mít možnost vybrat si oživování lučištníků, tak si ji okamžitě vyberte. Dojděte ke stájím, táboru žoldáků a pak kolem pyly k vodě pro další jednotky. Teď už je jen na vás, jak projdete celou tuto část mapy ta, abyste navštívili všechny stavby. Za zmínku stojí Pevnost na kopci  a přes řeku se dostanete pomocí brodu  na jihu. Najděte vchod do podzemí a tím můžete přejít k východu . Město  a fialové jednotky  můžete nechat na pokoji. Poté co vyjdete opět na povrch, musíte zlikvidovat hrdinu, který obléhá město. Level vašeho hrdiny na tuto misi je omezen na stupeň 10.

 Mise druhá

podmínky:

 • Najdi a obnov Lorekeep.
 • Obsaď Hikm.
 • Markal a Godrik musí přežít.

I tuto mapu znáte a tak by pro vás neměl být problém pamatovat si, kde jsou doly a různé prospěšné stavby. Na začátku máte dva hrdiny a doporučuji nemíchat jednotky mezi sebou. Snížení morálky vás hodně poškodí a není jí moc kde vylepšovat. Co nejrychleji získejte vodní a větrný mlýn a všechny doly na této pevnině. Jestliže vás protivník do čtvrtého týdne nenapadne, obsaďte přístav vedle hradu a vydejte se na moře. Je zda pár protivníkových lodí, ale jejich posádka je poměrně slabá. Můžete proplout celou vodní hladinu a získat nějaké poklady. Každopádně navštivte oba ostrovy a teprve poté se vyloďte  na severním ostrově. Tento ostrov nemusíte celý procházet, protože hlavní je získat město Lorekeep . Podmínkou úkolu je ho obnovit a tím se myslí postavit Citadelu. Po jejím postavení zmizí Titáni, kteří brání vstupu do portálu. Jím se přenesete do prostřed mapy k hradu Hikm , i ten musíte dobít a máte misi šťastně za sebou.

 Mise třetí

podmínky:

 • Získej hůl podsvětí.
 • Získej plášť stínu smrti.
 • Získej prsten zatvrzelých.
 • Oživ 20 kostlivých draků.
 • Pronásleduj Cyra.
 • Markal a Isabela musí přežít.
  • Proklej města mágů.
  • Oživ 1000 kostlivců.
  • Znič Elfí vojsko.

Mise je skoro do konce docela obtížná, protože vojska dosahují stovek a tisíců jednotek. To je i jeden z vedlejších úkolů (1000 kostlivců). Začínáte na jihu a máte ihned dvě města. Sice máte dost zásob, ale přesto se nejprve soustřeďte na plný rozvoj východního města a západní na začátku zlepšete jen tak, aby vám přinášelo peníze. Teprve po plném vystavění města Nekromacie se pusťte do města Azilu. Jakmile budete mít obsazeny doly na ostrově, vyjeďte na moře a jako první obsaďte maják . Tím si zajistíte dlouhou plavbu a můžete před protivníkem mezi ostrovy mizet. Asi po 4. týdnu se objeví silný protivník a vaše jednotky budou asi v té době ještě slabé. Jestliže se vylodí na ostrově, utekl jsem s oběma hrdiny na moře a zůstal blízko břehu na té straně. kde byl protivník. On pak nechal města na pokoji a vydal se za mnou na moře. Podmínkou však je. že u břehu musí být loď. Prostě při útěku přes ostrov na břehu postavte dvě lodě a do jedné nastupte. Odplujte kousek od břehu a doufejte, že protivník do druhé nastoupí a vydá se za vámi. Mě tato taktika vycházela po celou misi a nepřišel jsem o jižní města ani jednou. Na západní straně pevniny  jsou velké zásoby zdrojů, ale nějak mi nezbyl čas je obsadit a mise se dá bez problémů dohrát bez nich. Jakmile se budete cítit dost silní, vyloďte se u přístavu  a ihned napadněte první město  Markalem. V okolí města jsou velké skupiny nemrtvých jednotek, které se přidají na vaši stranu a posílí vašeho hrdiny. Po získání Města a vstupu do něj dostanete na výběr, zda se má město přeměnit. Já tento nepovinný úkol splnil u všech měst a tím si zajistíte další přísun nemrtvých jednotek. Výstavba nového města však chvíli trvá a stojí dost zdrojů. Po dobití prvního města přijedou Elfí posily a i když je to nepovinný úkol, musíte tuto jednotku zničit, protože by vás stále obtěžovala. Po obsazení prvního města jsem se vydal na severozápad k druhému městu a pak ještě k dalšímu na jihozápadě. Toto je nutné obsadit jen pro splnění vedlejšího úkolu (přeměna - prokletí), ale i tak je dobré ho obsadit a tím se zbavit protivníka, který by vás z tohoto směru obtěžoval. V této chvíli již máte velkou a silnou armádu a můžete se vydat přes brány k poslednímu městu Problém je v tom, že portálem začnou přicházet další jednotky a budete se muset několikrát vracet. Přijdete li kdykoliv během hry o nějaké město, vydejte se ihned ho získat nazpátek a tím zamezit v příchodu posil nepřátelským jednotkám. Po dobití posledního města unikne Cyra portálem  a vy za ním do něj vstupte. Martal by měl mít na konci Level 26.

 Mise čtvrtá

podmínky:

 • Vyhledej Cyry a poraz ho.
 • Markal musí přežít.

Poměrně jednoduchá mise, která je jen taková chodička podzemím. Vašim jediným úkolem je při boji minimalizovat svoje ztráty na minimum a díky oživování jednotek po boji je vlastně posilovat. Nemusíte ani moc pátrat v slepých chodbách a jděte přímou cestou k cíli.
Po startu se podívejte do Magického oka a to vám ukáže, kde je červený stan. Vydejte se tedy na západ a pak na sever ke stanu a vezměte si klíč. Portálem vedle stanu se přeneste na jiné místo mapy a zde na východ je první brána ,kterou získaným klíčem odemkněte. Ve slepé chodbě za branou je modrý stan a než vstoupíte do portálu, podívejte se do magického oka. Portál vás přenese a pak jděte na jih k modré bráně . Za ní na východ k zelenému stanu a přes portál k zelené bráně . Za ní pokračujte na jih a pak na západ k žlutému stanu  a přes portál k bráně . Za ní už je poslední portál, který vás přenese doprostřed mapy. Pozor, něž se přenesete musí být vaše armáda dost silná, protože po přenosu zablokují východy Titáni. Zničte ty, co blokují vchod do podzemí a pak do něj vstupte. Čeká vás poslední boj, který by neměl být velký problém.

mise pátá

podmínky:

 • Získej amulet Nekromancie.
 • Zajmi Godrikovu dceru.
 • Markal a Isabela musí přežít.
 • Přiveď Freydu do Lorekeepu.
 • Obsaď Hikm.
 • Do měsíce získej amulet Nekromancie (jestliže to nestihnete dřív).

Tato mise nemá velkou mapu a není ani nijak moc obtížná. Máte dvě města a jediný problém je v tom, že jednotky Azylu od vás utíkají k protivníkovi. Čím víc jich necháte přeběhnout, tím těžší bude závěrečný boj. Proto ihned po zahájení hry se vydejte s hrdiny k sobě naproti a uvolněte si cestu mezi hrady. Vybudujte hlavně Lorekeep a v něm stavbu na konverzi nemrtvých jednotek a jakmile Isabela do města dojede, zkonvertujte její jednotky. Tím posilujete jednotky nemrtvých a neposilujete protivníka. S jednotkami které zběhnou, budete muset totiž v závěru mise svést tuhý boj. Jako první navštivte s Markalem vězení  a s Freydy se vydejte k Lorekkepu. Až tam však nedojdete, protože vás napadne jednotka Andělů. Po jejich porážce získáte létající boty a můžete se pohybovat po kratších cestách. Hlavně se s jejich pomocí dostanete do středu mapy v závěru mise. Ve verzi hry 1.1 a na obtížnost normál vás v nejkratší době čekají dva protivníci. Jeden přijde z moře od západu a druhý od jihu. Snažte se je přemoct při obraně města, ale mně město většinou sebrali a já je pak musel dobývat. Při boji používejte hlavně kouzlo vyvolání Fénixe, které je nejúčinnější. Po vítězství se již věnujte vybudování silné armády. K tomu vám pomůže Svinga , kde dostanete otázku, na kterou musíte správně odpovědět a proto před vstupem si hru uložte. Odpověď by měla znít "Vězeňský svět démonů" ("Tear of Asha") a získáte štědrou odměnu. Nejpozději v okamžiku kdy se objeví informace, že do měsíce musíte získat amulet, začněte se připravovat na poslední závěrečný útok na město  ve středu mapy. Obrana města je silná a co je nejhorší, čeká vás několik bojů za sebou a to bez doplnění many a jednotek. Postupujte proto obezřetně a nechejte si minimálně polovinu many na druhý boj.

4. Kobka - The Warlock

 

Mise první

podmínky:

 • Připrav se na klání
 • Získej prsten rodu Shadowbrand
 • Raelag musí přežít.

Na začátku si asi vezměte bojovou jednotku a vašim cílem je během měsíce vytvořit co největší vojsko. Vyhýbejte se hlavně ze začátku silným střeleckým jednotkám a případně i hru restartujte bude li se vám zdát že protivník je moc silný. V hradě nemusíte budovat žádnou obranu a tak se soustřeďte hlavně na stavby ovlivňující příjem peněz, kouzla a na vojenské stavby. Z dolů v okolí je nutné získat pilu, rudný důl a zlatý důl který je na jihu pod portálem. Na konci měsíce se zdržujte v blízkosti hradu a nakupte co nejvíce jednotek. Po uplynutí času se přenesete k portálu a vstupte do podzemí. Nejsilnější protivník je zelený a vyčkejte až se protivníci sami mezi sebou zničí a na vás zbude až ten poslední. Toho musíte zničit a pak se vydat na sever pro prsten.

mise druhá

podmínky:

 • Navštiv Malassinovu dceru
 • Ve Virbethu vybuduj Sídlo Temnoty
 • Obsaď města rodu Nightshard
 • Raelag a Shadya musí přežít
 • Zastav nepřátelské posili
 • Znič armádu klanu Soulscar

Na začátku si vezměte asi zlato a po startu projděte celou vaší část podzemí. Musíte navštívit Prorokovu chatrč  a stan klíčníka (zde je ale v české verzi hry bug, protože bránu kterou má odemknout neodemkne, naštěstí to nemá na misi vliv). Poté vyjděte na povrch a dobijte obě brány ve vaší blízkosti. (Doporučuji nalezené truhly měnit na zlato a ne na schopnosti. Váš hrdina brzo dojde k maximálnímu Levelu a tím by zlata bylo škoda). Pak se vydejte na východ a vejděte do podzemí  kde obsaďte druhé město. Vraťte se rychle na povrch a jděte k severní bráně. Nightshard vyšle posly, kteří mají povolat posily. Tyto jednotky jsou docela slabé, ale jestliže projdou, objeví se docela silná žlutá jednotka. Po zničení poslů se soustřeďte na obelisky. Je jich celkem šest  a jejich pomocí se vám odkryje tajná mapa. Zde by mohlo mít hodně lidí problém, protože mapa je dost velká a místo kopání se těžko hledá. Existuje však docela dobrá pomůcka. Na tajné mapě je totiž vidět cesta vašeho hrdiny. Vyznačte proto cestu hrdiny přes celou mapu a podívejte se na tu tajnou. Jestliže tam směr neuvidíte, vyberte jinou cestu a tímto způsobem se vám jistě podaří najít přesné místo kopání (nezapomeňte že na kopání potřebujete celý den). Po vykopání Ashiny Slzy se vraťte do prvního města a postavte Sídlo Temnoty. Teď již budete mít dost peněz na armádu pro oba hrdiny a dobijte dvě zbývající města .

mise třetí

podmínky:

 • Obsaď města klanu Soulscar
 • Raelag a Shadya musí přežít
  • Poraz démony

Dlouhá a rozsáhlá mise která vás nenechá ani na chvíli v klidu. Po startu se dejte na první křižovatce doleva a obsaďte první město . Prohledejte blízké okolí a obsaďte všechny doly a vydejte se s jedním hrdinou na druhé město . Ihned po obsazení se na vás vrhnou zleva modří a zprava červení protivníci. Démon na vás zaútočí zcela určitě, ale modrý se dá možná na ústup. Doporučuji ho nenechat odejít a zničte ho. Projděte na své straně všechna zákoutí a podívejte se portálem na západě na druhou stranu a totéž i na severu. Tím si odkryjete část mapy a uvidíte zavčasu, jestli se blíží nějaký protivník. Jednoho z hrdinů mějte stále v blízkosti prvního města a s druhým se vydejte na třetí město . Po jeho získání nastane dost složitá situace. Opět na vás zaútočí Ďáblové a od západu silný modrý hrdina. Další pak jde na pomoc třetímu městu. Záleží jak jste silní a mě se osvědčilo opustit třetí město a postavit se na křižovatku u severního portálu. Odsud se pak přesuňte k místu které potřebuje největší pomoc. Až se vám podaří doplnit armádu, vydejte se na čtvrté město  a obsaďte doly v jeho okolí. O toto město jsem během další hry několikrát přišel, ale to vás nemusí znepokojovat a prostě ho co nejrychleji získejte nazpátek. Problém je totiž vtom, že jednoho hrdinu musíte nechat stále v blízkosti prvního města a druhý nestačí uhlídat celou druhou stranu. Posledním zapeklitým místem je páté město . To je chráněno branou, ve které je poměrně silná jednotka. Získejte proto bránu, doplňte jednotky a obsaďte páté město. Zbývající dvě už je otázka chvíle. Oba hrdinové si v této misi zlepší svoje schopnosti na minimálně 25 level. Pro ty, kterým to je málo navrhuji, aby před obsazením posledního města prohledali portály, které vás vyvedou na povrch a dají se zde získat další zkušenosti.

mise čtvrtá

podmínky:

 • Dostaň se do dvou měsíců z bludiště
 • Raelag a Shadya musí přežít

Tak jak byla předchozí mise dlouhá, tak tato je krátká. Doporučuje dát všechny jednotky jednomu hrdinovi a dojít s ním k červenému stanu. Tam zjistíte, že klíč mají Ďáblové a tak najděte portál, kterým se přesunete doprostřed mapy. Hrdina ďáblů se dá před vámi na ústup a tak jděte za ním a portálem se přenesete na povrch. Je zde jediná cesta, která vede dokola a někde na protivníka jistě narazíte. Zabijte ho a získáte červený klíč. Cesta nazpátek je díky portálům, které mění svůj cíl, trochu zapeklitá. Doporučuji se vždy do portálu, který vás vyhodil jinde než potřebujete, znovu vrátit a jistě se dostanete nazpátek do blízkosti stanu a brány, kterou si teď v klidu odemknete a můžete vyjít na povrch.

mise pátá

podmínky:

 • Dostaň se za hranice Grifí říše
 • Porař Veyreovo vojsko
 • Raelag, Shadya a Isabela musí přežít

Tuto misi jsem hrál několikrát a hledal nejlepší a nejrychlejší řešení. Problém je asi v tom, že protivník nemá stejné síly. Při prvním hraní se mi totiž podařilo projít přímo celou hru, aniž bych navštívil podzemí. Poslední boj sice byl hodně tuhý a výsledek byl dost nejistý. Toto se mi však při dalším hraní už nepovedlo a byl jsem poražen někde v půli mapy. Nejlepší a asi i nejjistější taktika je neprocházet ihned dranou  a otevřít si modrou  a červenou věž. Stany klíčníků jsou samozřejmě vždy u druhé brány. Poté co brány odemknete, vejděte do podzemí a obsaďte místa, kde se dají najmout jednotky . Je jich víc, ale tato čtyři jsou nejhlavnější. Poté teprve projděte první bránou  a zničte první město . Projděte druhou  a třetí branou a zničte druhé město . Toto se lehce napíše, ale je to dost problémové. Nechal jsem proto jednoho hrdinu v podzemí, aby shromažďoval jednotky a s druhým jsem procházel nepřátelským územím. Protivníci jsou celkem dva a jeden se porazit nedá. Druhý však ano a toho jsem pro jistotu zničil. Poté co zničíte druhé město pokuste se dostat k pevnosti  a zde si všechny jednotky, které máte, vylepšete. Pak projděte další branou  a ještě jednou . Tím jste za hranicemi říše a jakmile sem dostanete oba hrdiny objeví se "posily" a musíte svést poslední boj.

5.Hraničář

 

 

mise první

podmínky:

 • Ochraň hranice.
  • Znič Démony.
 • Nesmíš překročit hranice říše.
 • Findan musí přežít.

V této misi se nepouštějte zbytečně do těžkých bojů a hlavně si zviditelněte všechny hlavní cesty. Modrý protivník mockrát na vaše brány nezaútočí a jeho posádky se dokáží docela ubránit. V případě že o nějakou bránu přijdete, okamžitě jí získejte nazpátek, ale nedávejte do ní žádnou posádku. Chyběla by vám pro poslední boj. Je dobré získat věž na vylepšení jednotek, která stojí u druhé brány zleva. Po desátém týdnu vás napadne červený hráč a pokusí se vám sebrat město. Buďte proto v této době v jeho blízkosti a vyčkejte jeho útoku. Po úspěšném odražení protivníka je konec mise.

mise druhá

podmínky:

 • Obsaď všechna démonická města.
 • Získej 20 draků.
 • Findan musí přežít.

První tři týdny se zdržujte jen na vašem ostrově. Cestu do podzemí na severu ostrova v žádném případě nepoužijte. Během této doby získejte všechny doly a vybudujte základní armádu. Na začátku čtvrtého týdne se vydejte k prvnímu městu. Musíte plout úplně na sever a obeplout horní ostrov. Během této plavby byste měli narazit na prvního démona. Nesnažte se mu vyhnout a naopak v případě potřeby ho napadněte sami. Měl by být totiž ještě poměrně slabý. Získat první město by neměl být problém a ihned po jeho obsazení v něm postavte stavbu hlavního města. Po obsazení ještě získáte prvního draka. Při dalších bojích ho držte stranou abyste o něj nepřišli. Toho se dá dosáhnout tak, že ho na začátku boje vyřadíte (stačí na něj 2x kliknout). Poté se vraťte do svého rodného města a doplňte jednotky, vydejte se na sever a vstupte do podzemí, zde na západ a vyjděte na povrch. Na severu je druhé město , které obsaďte. Opět se vraťte nazpátek a doplujte k poslednímu městu . Po jeho obsazení dostanete dalších pět draků a teprve teď se pusťte do jejich hledání. Na mapě země jsou celkem čtyři obelisky  a v podzemí jsou ještě dva. Jeden je u východu z podzemí k druhému městu. Jestliže se vám podařilo draky ubránit, bude vám těchto pět obelisků stačit. V celé misi se dá získat celkem 24 draků a vy jich u Findana musíte shromáždit dvacet.

mise třetí

podmínky:

 • Dobij město Syris Thalia.
 • Ubraň město Syris Thalia.
 • Shromáždi 50 Druidských stařešinů, 30 stříbrných jednorožců a 10 zelených draků.
 • Osvoboď Talanara a Diarela.
 • Findan musí přežít.

Jedna z obtížnějších misí a to z důvodu, že na vaše hlavní město je každých 14 dní podniknut útok, který musíte odrazit a přitom Findan je daleko. Mise se dá údajně udělat bez obsazení protivníkova města , ale mně se to nepodařilo.
Jakmile získáte město nazpátek, postavte v něm přednostně hlavní město, věž kouzel 4. úrovně a pak Dračí oltář. Po prvních dvou útocích, které jdou okamžitě za sebou, najměte ještě jednoho hrdinu a rozdělte si jednotky. Na obranu s novým hrdinou nechte Druidy, Jednorožce a Draky. Ostatní jednotky dejte Findanovi a vydejte se nejkratší cestou k protivníkovu městu . Po jeho obsazení si zajistíte dostatek surovin, protože v okolí jsou všechny doly. Doporučuji ještě najmout jednoho hrdinu, který sesbírá po vodě co se dá. Vylepšete přednostně vaše hlavní město a teprve pak to, co jste dobili. Jakmile budete trochu silnější, vydejte se přes brány  dolu na jih a osvoboďte prvního hrdinu . Doporučuji z dobitého města  zásobovat pomocí dalších hrdinů jednotky ve vašem hlavním městě. Tím si zajistíte dostatečnou obranu a máte čas vydat se přes vchod do podzemí  k druhému hrdinovi. Ten je v podzemí na severozápadě. Po celou misi postupujte rychle, protože útoky na vaše město jsou stále silnější a častější.

mise čtvrtá

podmínky:

 • Najdi Tiera.
 • Zachraň Tiera.
 • Zjisti proč byl Tier napaden.
 • Findan musí přežít.
  • Posbírej prastaré artefakty.

Během celé mise napadejte jednotky Hraničářů, protože se k vám okamžitě přidají. Nalezené truhly měňte za zlato a jakmile budete mít na kontě 5000, začněte je měnit na zkušenosti. Po startu jděte na sever a vstupte do podzemí a zde opět na sever a na prvním rozcestí na jihovýchod. Dojdete na povrch a zde ve dvou budovách najměte jednotky. Měl by být akorát konec týdne a tam u severní budovy vyčkejte a najměte jednotky znova. Poté se vraťte do podzemí na rozcestí a jděte na sever. Na dalším ostrově je na jihu budova s jednotkami, uprostřed je stavba pro najímání válečných strojů a u dalšího vstupu do podzemí je pevnost na vylepšení jednotek. Po vstupu do podzemí se na rozcestí dejte na západ a vystupte u prvního východu na povrch. Zde najdete první artefakt . V tomto okamžiku jsem se vrátil na dva předcházející ostrovy a doplnil jednotky, které samozřejmě okamžitě v pevnosti vylepšete a teprve potom jděte k druhému výstupu na povrch a získejte druhý artefakt . V podzemí se vraťte na rozcestí a jděte na východ. Přes ostrov se dostanete do další části do podzemí a zde na rozcestí na jihovýchod, kde na ostrově doplníte jednotky a teprve potom na západ. Ihned po výstupu na povrch najdete třetí artefakt . Kousek na jih je další vstup do podzemí a cesta dál je víceméně přímočará. Nezapomeňte na čtvrtý artefakt a poté co vystoupíte na poslední ostrov , připluje akorát hrdina Pekla. Postupte směrem k mostu a budete napadení. Protivníka musíte přemoct a po boji zjistíte, že úkol zachránit Tiera se nepodařilo splnit. Objevil se však další protivník  a tak pomocí lodě k němu doplujte a zničte ho.

mise pátá

podmínky:

 • Znič Nikolaje
 • Findan musí přežít
  • Najdi prastaré trpasličí artefakty
  • Ukaž artefakty věštci

Jestli se vám předcházející mise zdáli těžké, tak věřte že tato je opravdu nejhorší. Stojí proti vám Nikolaj, který má silnou armádu a i když ho porazíte, okamžitě se objeví znova v plné síle a vy máte zdecimovanou armádu. Bude se objevovat do té doby, dokud nezničíte úplně všechny jednotky draků. Jejich umístění vidíte navštívením Mágovi chatrče, která je na jihu od vašeho pravého města . Nejpozději třetí týden od začátku hry projděte portálem a navštivte věštce  a pokuste se projít portálem  do podzemí, aniž byste narazili na Nikolase. Zkuste k tomu využít další hrdiny, kteří ho na sebe nalákají. Jestli se vám toto podaří, budete mít misi o hodně jednoduší. V podzemí pak získejte trpasličí artefakty  a ty doneste věštci. Dojděte k portálu  a protože jste pod pravým městem , přivolejte si jednotky. Manu si můžete doplnit tím, že vyjdete na povrch  a kousek na sever je studna many. Obsazení celé této mapy je závislé na tom, jestli jste narazili na pravém ostrově na Nikolase a nebo ne. Jestliže ano, objevil se vám v podzemí, kde jste ho museli znova porazit a pak bude i na tomto území. V případě že jste se mu vyhnuli, neměl by se zde objevit a vy budete moc získat všechna města a zlikvidovat draky. Zároveň jsou zde i další obelisky, pomocích kterých najdete Ashinianu slzu. Pamatujte, že jakýkoliv boj dokud bude žít třeba jen jedna skupina draků s Nikolajem je ztráta času a jednotek. Přesto údajně existuje možnost jak ho porazit v polovině hry. Jakmile získáte trpasličí artefakty, teleportujte se od portálu  do města  a dojděte k věštci. Ten vám za artefakty dá Phoenixe a vy se můžete pokusit Nikolaje porazit. Nesmí vás samozřejmě porazit a hlavně musí přežít aspoň jeden Phoenix. (pozor jednou znovu oživnou, ale podruhé již ne). Jestliže bude Nikolaj poražen a přežije aspoň jeden Phoenix, tak Nikolaj znovu neožije a je mise u konce. Sám jsem tuto možnost nevyzkoušel, ale prý funguje.

 

6. Mág - The Mage

 

 

mise první

podmínky:

 • Dobuď Kadashman
 • Dosáhni 10 úrovně
 • Zahir musí přežít

Dost odpočinková mise. Na začátku si vezměte na pomoc 5 džinů a vydejte se na východ. Na křižovatce, kde lze pokračovat jen na jih a na sever se vydejte nahoru. Cesta se stáčí postupně na jih a zde je první brána, kterou projděte a obsaďte město, které je dále na jihu. Po obsazení ale váš hrdina nebude dosahovat ještě úrovně 10 a tak se porozhlédněte po okolí a dalšími boji ho dosáhněte

mise druhá

podmínky:

 • Dobij všechna stříbrná města
 • Vybuduj věž kouzel 5 úrovně v Al Safiru
 • Obsaď Lorekeep
 • Zahir musí přežít

Pro začátek si vezměte 5 železných golemů a vydejte se na jih obsadit doly. Pak už se zdržujte v okolí města a vyčkejte na první útok protivníka. Ten není zase tak silný, ale boj mimo město vás bude stát zbytečně jednotky a po prvním útoku následují ještě dva. Teprve potom se vydejte k portálu . Ten směřuje na tři různá místa a jestli vás vyhodí kde nechcete, vraťte se do něj a to tak dlouho, dokud nebudete v požadovaném místě. Další postup je na vás, ale já zvolil jako první průchod přes brány a k městu . Jeho obránce vás nenapadne a tak klidně obsaďte doly v jeho blízkosti. V okamžiku kdy, jsem měl 12 Titánů, jsem na město zaútočil a získal. V tomto městě musíte postavit věž kouzel 5. úrovně a doplňte armádu. Pak se vydejte na další dvě města  a . Po jejich obsazení použijte přístav a lodí dojeďte k jižním městům  a . Po jejich obsazení je mise splněná.

mise třetí

podmínky:

 • Setkej se s Findanem
 • Osvoboď Godrika
 • Získej všechna města Grifí říše
 • Poraž Markala
 • Zahir, Findan a Godrik musí přežít

Ihned po startu se vchodem  dostaňte do podzemí a najděte Godrika (je asi uprostřed mapy kousek níž než je vchod do podzemí). Pak se vraťte na povrch a přes bránu dojděte k prvnímu městu , které obsaďte. Poté získejte zbývající tři města (jedno je na jihu a další dvě na východě) a jako poslední město na jihovýchodě . Po celou dobu se nevyhýbejte bojům a u všech tří hrdinů dosáhněte maximální level. K tomu vám poslouží 3x pradávné Silanniny , 5x obrana / útok, 7x séla kouzel a jedenkrát znalosti. Až dosáhnete maximální level u všech tří hrdinů a rozdělíte si všechny jednotky které máte v hradech (pozor máte málo surovin a tak jako první zajistěte výrobu jednotek a teprve potom vylepšení), vydejte se s některým k poslednímu hradu . Jakmile se přiblížíte, budete vyzváni zda jste připraveni k boji. Po kladné odpovědi následují tři po sobě jdoucí boje. První je na řadě Zihir a u něj doporučuji používat hlavně kouzlo vyhnání. Tím se zbavíte samo se generujících jednotek. Dále si pamatujte, která jednotka je hlavní a tím živá. Na tu se soustřeďte a po jejím zničení zmizí i její přízraky. Boj to je dlouhý a tuhý. Jako druhý je na řadě Godrik a poslední nejlehčí boj je Findan.

mise čtvrtá

podmínky:

 • Zajmi Isabelu a proveď rituál
 • Zahir, Findan a Godrik musí přežít
 • Utkej se s Realagem
 • Realag a Shadia musí přežít

 Začínáte s třemi hrdiny a každý má poměrně silnou armádu a není potřeba ji doplňovat. Zahir je úplně vpravo a musí dobít město  a projít branou  až k bráně . Fondán, který je uprostřed má za úkol získat města  a  a taky dojít k bráně . Posledním hrdinou je Godrik a po získání města  se musí probít přes další dvě brány až k bráně . Nemusíte čekat až sem dojdou všichni tři a pokračujte dál přes další město  a bránu  do města na severu . Po celou cestu se vyhýbejte silným bojům, při kterých byste zbytečně přišli o nějaké jednotky a u poslední brány  soustřeďte všechny hrdiny. U nejsilnějšího soustřeďte velkou armádu a projděte branou. Za ní se setkáte s dalšíma dvěma hrdiny a i ti se k vám přidají. Opět vyberte nejlepšího a nejsilnějšího hrdinu a dejte mu nejsilnější armádu. S ním pak napadněte poslední město  a po jeho dobití je konec mise.

mise pátá

podmínky:

 • Zachraň Izabelu
 • Zajmi Diaru
 • Postav se vládci démonů
 • Hrdinové musí přežít

Čeká vás závěrečný boj s démonem. Přicházíte se čtyřmi hrdiny ke středu mapy a v cestě vám stojí brány. Doporučuji je přeskočit pomocí kouzla Okamžitého cestování. Soustřeďte se uprostřed mapy u hradu a podnikněte s jakýmkoliv hrdinou útok. Je jedno s jakým, protože postupně budete bojovat se všemi. U Zehira používejte hlavně kouzla Vyhnanství, ale jinak by měl být tento boj dost jednoduchý. Po něm budete přeneseni na další cestu a tou dojděte k poslednímu hradu. Doplňte manu a hru si uložte. S každým hrdinou budete bojovat 2x. První boj je o to dostat se přes ochranný štít pomocí katapultu a teprve druhý boj je o přemožení démona. Já osobně jsem mezi hrdiny jednotky nepřesouval, ale nejtěsnější výhra byla s Realagem. Je totiž nejslabší a tak mu můžete pomoci jednotkami od Zehira. Kombinace je jen na vás a přeji mnoho úspěchů v tomto posledním boji.

Tak a máte to komplet.

zdroj abecedaher.cz